Elektroniczne wnioski urlopowe – jak usprawnić pracę kadr?

Czym są elektroniczne wnioski urlopowe i w jaki sposób ułatwiają pracę działu kadr? Najważniejsze informacje i zalety programów HR.

Dowiedz się więcej

Jak wybrać odpowiedni program kadrowy?

Dowiedz się więcej

Kalendarz kadrowego – jak może Ci pomóc?

Kalendarz kadrowego pozwala zaplanować działa kadrowo – płacowe zgodnie z corocznymi obowiązkami kadrowo – płacowymi (jak PIT / IFT-1R) oraz uwzględniać w swoich działaniach zmiany w prawie pracy (np. zmiany stawek).

Dowiedz się więcej

Wymiar czasu pracy w 2022 roku

Sprawdź ile dni i godzin w miesiącu, w roku 2022 przepracować powinna osoba zatrudniona na cały etat.

Dowiedz się więcej

Równoważny czas pracy – na czym polega?

Czym jest równoważny czas pracy? Kiedy pracodawca może go wprowadzić i na jakich zasadach? Przeczytaj, jakie są najważniejsze zasady równoważnego systemu czasu pracy.

Dowiedz się więcej

Zaległy urlop wypoczynkowy do 30 września 2021 r.

Zaległy urlop wypoczynkowy do 30 września – na jakich zasadach pracownicy mogą odbierać dni wolne? Czy urlop przepada po 30 września? Czy pracodawca może zmusić pracownika do odebrania urlopu?

Dowiedz się więcej

Zezwolenie na pracę cudzoziemca

Przeczytaj jakie są rodzaje zezwoleń na pracę i od czego zależy wybór. Tu dowiesz się również jakie dokumenty są niezbędne do złożenia poszczególnych wniosków do zezwolenia na pracę.

Dowiedz się więcej

Dzień wolny za święto w sobotę – kiedy przysługuje?

Dzień wolny za święto w sobotę. Dowiedz się kiedy i komu przysługuje. Kto decyduje o odbieraniu dni wolnych i w jakim wymiarze? Z artykułu dowiesz się jakie są obowiązki pracodawcy.

Dowiedz się więcej

Urlop wypoczynkowy w pierwszym roku pracy – zbiór zasad

Urlop wypoczynkowy w pierwszym roku pracy – zbiór najważniejszych zasad. Jak policzyć, komu przysługuje? Kiedy pracodawca może udzielić urlopu wypoczynkowego nowemu pracownikowi. Dowiedz się więcej.

Dowiedz się więcej

Składka wypadkowa w 2021 r.

Składka wypadkowa w 2021 r. Jakie zmiany zostały wprowadzone i kogo obowiązują? Najnowsze informacje o wysokości składki wypadkowej.

Dowiedz się więcej